جمعه 9 اسفند 1398 03 رجب 1441 28 فوریه 2020
تاریخ : يکشنبه 23 دي 1397
کد 14

فرماندار جلفا در جلسه تشکیل کمیته صیانت از درختان شهرستان:

با متخلفان حوزه محیط زیست و منابع طبیعی باید برخورد جدی و بازدارنده شود

با حضور فرماندار جلفا و مسوولان ذیربط، کمیته صیانت از درختان شهرستان تشکیل و فعالیت خود را رسماً آغاز کرد.
فرماندار جلفا در این جلسه با اشاره به اهمیت منابع طبیعی و محیط زیست، حفظ این منابع عظیم را بسیار ضروری و مهم عنوان کرد و گفت: حفظ منابع طبیعی و محیط زیست تنها وظیفه متولیان امر نیست، بلکه آحاد مردم در قبال آن مسوولیت دارند.
احمدی تصریح کرد: منابع طبیعی، محیط زیست و جنگل ها، در کنار ارزش زیست محیطی، باید به عنوان فرصت بزرگ سرمایه گذاری مورد توجه باشند.
وی با اشاره به وجود 11 هزار هکتار عرصه جنگلی در شهرستان، اظهار کرد: می توان از این ظرفیت در توسعه و رونق صنعت گردشگری و بوم گردی استفاده کرد.
وی به قوانین و مقررات خاص تخریب منابع طبیعی و قطع بی رویه جنگل در قانون اساسی اشاره و از متولیان امر خواست با متخلفان حوزه محیط زیست و منابع طبیعی باید جدی و بازدارنده داشته باشند.
فرماندار جلفا هدف از تشکیل کمیته صیانت از درختان در شهرستان را نظارت بر اشجار و درختان جنگلی و جلوگیری از قطع بی رویه درختان باغی عنوان کرد.

در این نشست در خصوص نظارت بر کار زغال گیری در محدوده اشتبین، ضرورت اخذ مجوز از مراجع ذیربط برای قطع درختان حتی در باغات شخصی و ضرورت تشدید نظارت بر جنگل ها و مراتع و تغییر کاربری باغات تصمیمات مهمی اتخاذ شد.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 دي 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی جلفا