جمعه 9 اسفند 1398 03 رجب 1441 28 فوریه 2020
تاریخ : سه شنبه 25 دي 1397
کد 16

با حضور معاون اقتصادی استاندار

سیزدهمین جلسه ستاد هماهنگی تجارت فرامرزی استان آذربایجان شرقی در پایانه مرزی نوردوز برگزار شد

علی جهانگیری؛ معاون امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی در این جلسه با تأکید بر تسهیل  امور مربوط به تردد مسافر و ترانزیت کالا از مرزهای استان، گفت: در این راستا لازم است دستگاهای خدمات رسان در مرزها با تعامل و وحدت رویه در نقش پنجره واحد عمل کنند.
وی در همین خصوص خواستار اهتمام جدی و پیشقدم شدن تمامی ارگان ها و نهادها در برطرف سازی موانع پیش روی صادرات کالا و تردد مسافر، شد و گفت: باید با تمام توان به دنبال راهکارهای منطقی برای برطرف سازی مشکلات و محدودیت ها در مبادی ورودی باشیم.

وی با تأکید بر استفاده بهینه از ظرفیت کشورهای همسایه در راستای توسعه اقتصادی استان و با بیان اینکه جمهوری ارمنستان به عنوان یکی از کشورهای مورد هدف می تواند در توسعه استان تاثیرگذار باشد، ادامه داد: در این خصوص، ما نیازمند وحدت رویه و اصلاح امور و همکاری بین بخشی ارگان های مستقر در مرز هستیم.

معاون امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش مراودات تجاری با جمهوری ارمنستان، وجود برخی کاستی ها را در پایانه و گمرک نوردوز غیر قابل قبول عنوان و بر حل و فصل آنها در اولین فرصت تاکید کرد.
جهانگیری همچنین خواستار استقرار نمایندگان بهداشت و درمان، محیط زیست و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرز نوردوز شد.

وی تاکید کرد: رویکرد دولت تقویت همکاری با کشورهای همسایه بوده و در همین راستا نماینده عالی دولت در استان اهتمام ویژه ای برای تحقق این سیاست ها دارد.

فرماندار شهرستان جلفا نیز در این نشست بر ضرورت اجرایی شدن مصوبات این ستاد توسط اعضا تاکید و برگزاری منظم این جلسات را خواستار شد.

صادق احمدی با اشاره به بهبود وضع معیشتی مرزنشینان شهرستان با افزایش مراودات مرزی با کشورهای همسایه در سایه برنامه‌ های حمایتی دولت تدبیر و امید، خاطرنشان کرد: تمامی ارگان های مستقر در مرز و همچنین منطقه آزاد ارس باید با در تداوم این وضعیت بدون کوچکترین مسئله امنیتی همکاری داشته باشند.

وی بر ضرورت استقرار دستگاه ایکس ری (XRAY) کامیونی و مسافر در پایانه مرزی نوردوز تاکید کرد و گفت: با استقرار این امکانات روند نظارت و کنترل ورود و خروج کالا و مسافر تسهیل خواهد شد.

نصب دوربین های نظارتی و کنترل، بهبود خدمات رسانی شبانه روزی به مسافران و رانندگان از موارد دیگری بود که فرماندار شهرستان جلفا آنها را مورد تاکید قرار داد.

در این جلسه مديرکل امور اقتصادی و دارایی استان، ناظر گمرکات استان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، مدیر عامل پخش فرآورده‌های نفتی استان به بیان مسائل و مشکلات مربوطه پرداختند.

استقرار دستگاه ایکس ری کامیونی ظرف مدت دو هفته توسط منطقه آزاد ارس، جانمایی کنترل مجدد کامیونهای خروجی، نظارت بر کار شرکت های خصوصی فعال در پایانه و گمرک، جلوگیری از تردد افراد متفرقه در محدوده پایانه و گمرک و ضرورت ایجاد انبارهای نگهداری کالاهای مکشوفه از مصوبات مهم این نشست بود.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 25 دي 1397
  • توسط کاربر روابط عمومی جلفا