پرتال استانداری آذربایجان شرقی
سه شنبه 7 بهمن 1399
En
تاریخ : دوشنبه 23 ارديبهشت 1398
کد 27

فرماندار جلفا:

مدیریت زباله در مناطق شهری و روستایی جلفا جدی گرفته شود

فرماندار شهرستان جلفا، گفت: مدیریت زباله ها در مناطق شهری و روستایی شهرستان باید جدی گرفته شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، صادق احمدی در جلسه کارگروه پسماند شهرستان، افزود: مدیریت زباله ها در درون و حریم شهرها بر عهده شهرداری ها است و در داخل و خارج از روستاها نیز به ترتیب باید از سوی دهیاری ها و بخشداری ها صورت بگیرد.
وی اظهار کرد: تمام مسئولان امر باید اقدامات لازم را در جهت جلوگیری از پراکنده شدن زباله ها در محیط زیست و طبیعت و همچنین جمع آوری آنها به عمل آورند تا جامعه ای پاک و سالم را شاهد باشیم.
احمدی تاکید کرد: متاسفانه امروزه، شاهد پراکندگی زباله ها در روستاهای دوردست نیز هستیم چراکه مکان مشخص و مورد تایید برای دفن زباله های تولیدی تعیین نشده است و به همین دلیل در داخل و اطراف روستاها با صحنه های ناخوشایندی مواجه هستیم که لازم است دهیاری ها و بخشداری ها بیش از پیش به این موضوع توجه داشته باشند.
وی از دهیاران به عنوان مدیران پسماند روستایی یاد کرد و افزود: دهیاران وظیفه دارند با هرگونه نخاله ریزی در حاشیه و حریم روستاها به شدت برخورد کرده و در بودجه ریزی سالانه، پسماند روستایی را لحاظ و برای آن بودجه تعریف کنند.
رئیس کارگروه پسماند شهرستان جلفا خاطرنشان کرد: همچنین ریختن زباله ها و نخاله ها در بستر رودخانه های فصلی و دائمی خلاف بوده و مدیر امور منابع آب شهرستان موظف است تا با خاطیان برخورد کند.
وی در ادامه از خدمات ارزشمند سازمان منطقه آزاد ارس در مدیریت پسماند و جمع آوری و دفن بهداشتی زباله ها تقدیر کرد.
در این نشست در خصوص انتقال پسماندهای روستایی به نقاط شهری، تجمیع زباله های شهری و بهسازی مرکز دفن آنها و لزوم توجه جدی شبکه بهداشت و درمان به جمع آوری اصولی و دفن بهداشتی زباله های بیمارستانی و کلینیک های درمانی تاکید شد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 23 ارديبهشت 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی جلفا