جمعه 9 اسفند 1398 03 رجب 1441 28 فوریه 2020
تاریخ : دوشنبه 23 ارديبهشت 1398
کد 28

فرماندار جلفا:

مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم عمومی و مشارکت مردمی است

فرماندار شهرستان جلفا گفت: مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم جدی است که با مشارکت مردمی تحقق می پذیرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا، صادق احمدی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر جلفا با قدردانی از اقدامات و پیگیری های دستگاه های عضو شورا در رابطه با پدیده شوم اعتیاد اظهار داشت: هم افزایی همه دستگاه های مسئول و مشارکت عمومی و مردمی در این زمینه اثر گذار خواهد بود و باید راه های مقابله با این بلای خانمان سوز را تقویت کنیم.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و آموزش در بحث پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر افزود: بحث فرهنگ سازی و آموزش، یکی از مباحث مهم در امر پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر است که نقش آموزش و پرورش و دانشگاه ها در این راستا مهم بوده و کوتاهی در این امر دامن گیر آحاد جامعه و خانواده ها خواهد شد.
رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان جلفا در ادامه از مدارس و دانشگاه‌ ها به عنوان مهم‌ ترین کانون های مبارزه با سوداگران مرگ یاد و تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه ها، کلاس‌ ها و کارگاه ‌های آموزشی و افزایش سطح آگاهی نسل جوان و نوجوان از مضرات موادمخدر توسط استادان مربوطه باید مورد توجه جدی دست‌ اندرکاران آموزش قرار گیرد.
احمدی خطاب به اعضای ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جلفا گفت: از همه شما انتظار می رود مصوبات این شورا را جدی گرفته و در اجرایی شدن آن نهایت تلاش را به کار ببندید. 
وی  آگاهی سازی عمومی در خصوص شگردهای خاص سوداگران در اعتیاد جوانان و نوجوانان را بسیار مهم دانست و گفت: متاسفانه امروزه به راههای مختلف در کشاندن جوانان به سمت اعتیاد تلاش می شود که خانواده ها باید با هوشیاری کامل مانع از اعتیاد فرزندان خود شوند.
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان جلفا نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت اعتیاد در شهرستان، آن را بسیار نگران کننده دانست. 
سرهنگ جهان آرا اظهار کرد: نیروی انتظامی با تمام توان با سوداگران مرگ مبارزه و مقابله می کنند و همه باید در این راه سهیم باشند.
وی افزود: سوداگران مرگ، به جهت این که سود سرشاری از این راه عایدشان می گردد روز به روز برنامه ای جدید تری را طراحی می کنند، لذا ما باید در این راستا برنامه ریزی درست داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه اولویت اول ستاد مبارزه با مواد مخدر پیشگیری اولیه است، گفت: عدم آگاهی خانواده ها از آسیب های مختلف مواد مخدر یکی از علت های افزایش اعتیاد در جامعه است، لذا باید آگاه سازی آحاد جامعه از معضلات مواد مخدر و آسیب های اجتماعی آن، در دستور کار قرارگیرد و خانواده ها به درد و دل فرزندان خود گوش کنند. 
همچنین دراین جلسه سایر اعضا نیز گزارشی از اقدامات انجام شده و همچنین نظرات و برنامه های خود را در زمینه مقابله و پیشگیری از مواد مخدر بیان کردند.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 23 ارديبهشت 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی جلفا