پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : دوشنبه 24 تير 1398
کد 30

فرماندار جلفا خطاب به دستگاههای اجرایی

 در اجرای طرح های عمرانی جهادی عمل کرده و منتظر اعتبارات دولتی نباشید

فرماندار شهرستان جلفا  بر ضرورت تدبیر و درایت در برنامه ریزی های سازمانی تاکید کرد و گفت: دستگاه های اجرایی باید با جذب بودجه اتمام پروژه های نیمه تمام را در اولویت نخست خود قرار دهند.
صادق احمدی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان اظهار داشت: جذب حداکثری بودجه تخصیصی در تمام بخش ها ضروری است و مدیران دستگاه ها و سازمان ها نباید در این زمینه سستی کنند.

وی افزود: زیبنده نیست که بخش قابل توجهی از بودجه ادارات و سازمان‌های دولتی جذب نشود در غیر این صورت بروز این مسأله نشان دهنده ضعف مدیریتی در نهاد مربوطه است.

وی با اشاره به وضعیت خاص اقتصادی با توجه به وضع تحریم‌ها، اضافه کرد: برای هر ریال بودجه تخصیصی به شهرستان ها تلاش زیادی می‌شود اما شنیدن نبود بودجه از زبان برخی مدیران، گفته ای نادرست است چرا که موضوع اصلی سهل انگاری و عدم جذب از سوی برخی دستگاه هاست.

احمدی با تاکید بر اهمیت صرفه جویی در زمان کنونی تصریح کرد: پرهیز از اسراف و نظارت درست بر هزینه‌ها، وظیفه تمام نهادها و سازمان‌ها است و مدیران باید این مقوله را بطور جدی در دستور کار خود قرار دهند.

فرماندار جلفا با تاکید بر ضرورت توجه به اجرای طرح‌های نیمه‌تمام، گفت: هیچ دستگاهی حق اجرای طرح و پروژه جدید با وجود طرح های نیمه تمام را ندارد.
احمدی با اشاره به ظرفیت های بالای شهرستان در زمینه های مختلف، اظهار داشت: گردشگری و کشاورزی دو ظرفیت مهم شهرستان است که نیازمند سرمایه گذاری و اجرای طرح های عمرانی مرتبط است.

وی در ادامه به تخصیص بیش از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار از محل تملک دارایی و اعتبارات متوازن به شهرستان در سالجاری خبر داد و گفت: این اعتبارات عمدتا در حوزه سلامت و حوادث غیر مترقبه اختصاص یافته است.

به گفته احمدی اعتبارات امسال برای ۷۱ پروژه در توسعه روستاها برنامه ریزی شده که نسبت به سال گذشته در تملک دارایی ۶ درصد و در اعتبارات متوازن ۱۳ درصد افزایش یافته است.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 24 تير 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی جلفا