پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : پنجشنبه 27 تير 1398
کد 32

فرماندار جلفا در دیدار با رئیس و اعضای دفتر نظارت شورای نگهبان:

تلاش برای جلب مشارکت حداکثری و سلامت انتخابات باید دغدغه اصلی متولیان انتخاباتی باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جلفا؛ صادق احمدی در این دیدار ضمن تبریک سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان به رئیس و اعضای دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در شهرستان جلفا اظهار داشت: شورای نگهبان به عنوان یکی از اصلی ترین نهادهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، همواره با صلابـت و اقتدار در حراسـت از قانون و کیان ملی و صیانـت از جامعیـت نظام و پاسداری از اسلامیـت جمهوری اسـلامی ایران نقـش آفرینی کرده اسـت.
وی افزود:کار نظارت شورای نگهبان کاری بسیار ظریف و تاثیرگذار در سرنوشت کشورمان است که با حساسیت و تلاش شبانه روزی انجام می شود.
فرماندار جلفا در ادامه با اشاره به انتخابات اسفند ماه سال جاری مجلس شورای اسلامی ،انتخابات را مسئله مهمی در سرنوشت جامعه دانست و گفت: انتخابات برای جامعه ما مهم است و برای آنکه انتخابات سالمی برگزار شود مستلزم وجود نیروهای توانمند، قانونمدار و امانتدار در شبکه نظارتی است.
احمدی ابراز امیدواری کرد انتخابات امسال نیز همانند سال های گذشته با همدلی و همکاری و با حفظ و صیانت از آرای مردم هر چه باشکوه تر برگزار شود.
وی سلامت انتخابات، مشارکت سیاسی و امنیت انتخابات را سه مقوله اصلی در برگزاری انتخابات بیان کرد و گفت: تلاش برای جلب مشارکت حداکثری و امنیت انتخابات باید دغدغه اصلی متولیان انتخاباتی باشد.
فرماندارجلفا حضور و مشارکت حداکثری را در شرایط کنونی کشور بسیار مهم دانست و افزود: تلاش دشمنان برای نا امید کردن مردم از مشارکت در سرنوشت کشور باید همانند توطئه های دیگر خنثی شود.
وی به برگزاری انتخابات باشکوه درطول سالهای گذشته در شهرستان اشاره و تصریح کرد: انتخابات ریاست جمهوری سال 96 با مشارکت بیش از 70 درصدی مرزنشینان جلفا نشان ازعشق و علاقمندی مرزنشیان به نظام و میهن اسلامی و آینده کشور بود.
احمدی ادامه داد: خوشبختانه در دوره های گذشته، انتخابات سالم و بدون حاشیه ای در سطح شهرستان برگزار شده و مجریان انتخاباتی همانند سالهای گذشته با رعایت اصول انتخابات و رعایت اصل بیطرفی در جهت جلب مشارکت مردمی و برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات تلاش خواهند کرد.
گفتنی است 26 تیرماه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال 1359 می باشد.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 27 تير 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی جلفا