پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : سه شنبه 12 شهريور 1398
کد 34

فرماندار جلفا در نشست با نظام مهندسی کشاورزی شهرستان مطرح کرد:

حمایت از بخش کشاورزی به عنوان محور اصلی توسعه شهرستان، ضروری است/ موازی کاری ادارات با سازمان نظام مهندسی کشاورزی باید برطرف شود

فرماندار جلفا در نشست با هیئت مدیره نظام مهندسی کشاورزی شهرستان، با بیان اینکه حوزه کشاورزی یکی از محورهای توسعه و رونق تولید در شهرستان است، بر ضرورت حمایت از این بخش تاکید کرد.
احمدی اظهار داشت: حوزه کشاورزی باید در راس رونق تولیدی قرار گیرد و به این منظور باید نگاه ها به حوزه کشاورزی اصلاح شود.

وی با بیان اینکه توسعه کشاورزی، پیش زمینه توسعه همه جانبه کشور است، تصریح کرد: موفقیت در حوزه  کشاورزی به پیشرفت در سایر حوزه ها منجر خواهد شد.

فرماندار جلفا به قابلیت های کشاورزی شهرستان اشاره کرد و گفت: وجود دشت های متعدد کشاورزی به واسطه رودخانه ارس، این شهرستان را به قطب کشاورزی در سطح استان تبدیل کرده است.

احمدی خاطرنشان کرد: خوشبختانه طی سالهای اخیر توجه بیشتری به بخش کشاورزی شهرستان شده و حجم بالای تولیدات کشاورزی و اشتغالزایی عظیم، گویای این واقعیت است.
احمدی تصریح کرد: علیرغم رونق فعالیت های کشاورزی در شهرستان، هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و این امر تغییر نگاه ها و نگرش ها به بخش کشاورزی را می طلبد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه پرورش کرم ابریشم، قارچ، پرورش ماهی و گل محمدی شرایط آب و هوایی و زیرساختی در شهرستان فراهم است و فعالان کشاورزی می توانند با بهره مندی از تسهیلات کشاورزی در این حوزه ها سرمایه گذاری کنند.

فرماندار جلفا افزود: طرح های تولیدی و سرمایه گذاری بخش کشاورزی توسط نظام مهندسی شناسایی، جمع بندی و به فرمانداری ارسال تا تسهیلات متقاضیان پرداخت شود.
 
وی در ادامه به مسائل و مشکلات مطروحه از سوی هیئت مدیره نظام مهندسی کشاورزی شهرستان اشاره کرد و گفت: بسیاری از مشکلات از موازی کاری ادارات با نظام مهندسی ناشی می شود که باید این موازی کاریها برطرف شود.

در ابتدای این نشست مدیر عامل و هریک از اعضای هیئت مدیره نظام مهندسی کشاورزی شهرستان به بیان مسائل و مشکلات حوزه کاری پرداختند.

فعالیت برخی کارمندان در موازی با سازمان نظام مهندسی کشاورزی، ضرورت واگذاری زمین مورد نیاز برای فعالیت های کشاورزی به فارغ التحصیلان کشاورزی و ایجاد کمیته ای برای پیگیری امور مربوط به کشاورزی برای جلوگیری از مراجعه متقاضیان بخش کشاورزی به ادارات مختلف از جمله این مباحث بود.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 12 شهريور 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی جلفا