پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : يکشنبه 24 شهريور 1398
کد 37

فرماندار جلفا در جلسه شورای آموزش و پرورش:

بازگشایی با نشاط مدارس نیازمند همکاری همه جانبه ادارات است

فرماندار شهرستان جلفا در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان که در آستانه بازگشایی مدارس برگزار شد، اظهار داشت: ایجاد فضایی بانشاط برای دانش آموزان باید اولویت اصلی پروژه مهر باشد و لازم است تمامی دستگاهها در این رابطه سهیم باشند.
صادق احمدی افزود: دانش آموزان با شور و شوق زیادی به استقبال آغاز سال تحصیلی جدید می روند و ما وظیفه داریم شرایط مناسب را فراهم سازیم تا دانش آموزان از آغاز فصل علم و دانش بهره کافی را ببرند.
وی بر سلامت روحی در کنار سلامت جسمی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: متولیان امر آموزش باید پرورش و تربیت روحی توام با نشاط و پویایی را در دانش آموزان تقویت کنند.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان جلفا خاطرنشان کرد: باید در کنار مسایل فرهنگی و دینی، توجه به مسایل روحی و فکری دانش آموزان به عنوان آنیده سازان این مرز و بوم در اولویت باشد.
احمدی ورزش و تندرستی را از مقوله های مهم در امر آموزش و پرورش بیان کرد و گفت: توسعه و پیشرفت علمی، لازمه اش سلامت جسمی و تندرستی نسل دانش آموزی است و باید بیشتر در مدارس نمود پیدا کند.
وی هویت بخشی به دانش آموزان را از اصول مهم در امر آموزش دانست و بر ضرورت صدور کارت دانش آموزی و هویتی در مدارس تاکید کرد.
فرماندار جلفا همچنین از متولیان آموزش و پرورش خواست استفاده از آموزگاران ثابت در مقاطع تحصیلی که تاثیر مستقیمی در میزان یادگیری و رغبت دانش آموزان به تحصیل علم و دانش دارد، بیشتر مدنظر داشته باشند.
احمدی در پایان از تمامی دست اندرکاران به خصوص نیروی انتظامی و شهرداران خواست مقدمات تامین نظم و امنیت دانش آموزان و فضای بانشاط و زیبا را در پروژه مهر عهده دار شوند.
در ابتدای جلسه مدیر آموزش و پرورش شهرستان جلفا با ارائه توضیحاتی به وضعیت پروژه های آموزشی و سرویس دهی مدارس جهت بازگشایی بانشاط مدارس در ابتدای مهر ماه پرداخت و خواستار همکاری بیشتر ادارات شد.
احمد صادقیان گفت :رسالت آموزش و پرورش، توان بخشیدن به فرد فرد انسان ها در جهت توسعه ی کامل استعدادهای خود و نیز شناخت توانمندی های خلاق خود است و این هدف از سایر اهداف متعالی تر می باشد.
وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید و رفت و آمد دانش آموزان  از آمادگی کامل دستگاه آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در سطح شهرستان خبر داد.
صادقیان درمورد سرویس مدارس و نظارت بر آنان گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و همکاری خانواده ها، لیست رانندگان سرویس مدارس تهیه و سازماندهی شده است.
در این جلسه در خصوص تعیین شهریه مدارس غیردولتی و بزرگسالان نیز بحث و بررسی شد.
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 24 شهريور 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی جلفا