پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : چهارشنبه 1 آبان 1398
کد 38

فرماندار جلفا:

افزایش ۵۰ درصدی اعتبارات دهیاری‌ها در شهرستان جلفا

فرماندار شهرستان جلفا گفت: در دولت تدبیر و امید، اعتبارات پرداخت شده به دهیاری ها جهت عمران و آبادانی روستاها در این شهرستان، تا یک و نیم برابر افزایش یافته است.
صادق احمدی  در نشست تخصصی عملیاتی سازی پروژه توسعه پایدار سه روستای این شهرستان، از اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار به این شهرستان در دولت تدبیر و امید  خبر داد و افزود: این میزان اعتبار نسبت به دولت قبل ۵۰ درصد رشد دارد.
وی تصریح کرد: در سایه توجه ویژه دولت به مناطق روستایی، امروز شاهد توسعه و آبادانی روستاهای شهرستان هستیم.

احمدی با بیان اینکه محقق شدن مهاجرت معکوس به سمت روستاها، تقویت زیرساخت ها در روستاها از برنامه های محوری دولت است، خاطرنشان کرد: طی سال های اخیر، مهاجرت معکوس و تثبیت جمعیت روستایی در روستاهای شهرستان صورت گرفته و اهالی چندین روستای متروکه، درخواست بازگشت به زادگاه و روستای خود را داشته اند.
احمدی افزود: در کنار تخصیص اعتبارات به دهیاریها، با جذب اعتبارات کافی، زیرساخت های اولیه در روستاها فراهم شده است.
 وی تصریح کرد: با وجود خدمات رسانی دولت ها، اما همچنان مشکلات زیادی برای روستائیان باقی مانده که با تلاش دسته جمعی این کاستی ها جبران خواهد شد.
فرماندار جلفا مشکل اصلی روستاها را نبود زمین کافی برای افزایش محدوده بیان کرد و افزود: با پیگیریهای صورت گرفته در صدد افزایش محدوده روستاها و به تبع آن ساخت و ساز در روستاها هستیم.
وی به دستگاههای خدمات رسان در روستاها، تاکید کرد: تا پایان سال جاری نسبت به احصاء و شناسایی نقاط ضعف و قوت روستاها اقدام تا در شورای برنامه ریزی شهرستان تصمیمات لازم در استفاده از ظرفیتها و برطرف کردن نقاط ضعف توسعه ای، گرفته شود.
در این نشست مجری طرح سند توسعه پایدار روستایی در روستاهای آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه این طرح در ۶۵ روستای استان برگزار می شود، افزود: سه روستای ارسی، اشتبین و نوجه مهر به عنوان پایلوت انتخاب شده اند و به زودی عملیات راهبردی در آنها آغاز می شود.
رمضانی وجود ظرفیت‌های تولیدی، اشتغالزایی، کشاورزی، دامداری، گردشگری، اقتصادی و توریسم مذهبی را در روستاهای منتخب شهرستان جلفا بسیار بی نظیر دانست و گفت: اجرای طرح توسعه پایدار روستایی در جلفا به الگویی برای سایر نقاط استان تبدیل خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح توسعه پایدار روستایی هیچ بار مالی برای دهیاری ها ندارد و با مشارکت و مدیریت خود اهالی اجرا می شود.
رمضانی، رونق تولید و اشتغال،  تثبیت جمعیت و مهاجرت معکوس، آبادانی و درآمدزایی پایدار را از اهداف و نتایج اجرای این طرح بیان کرد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 1 آبان 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی جلفا