پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : شنبه 21 خرداد 1401
کد 41

به صورت شبانه صورت گرفت؛

بازدید سرزده فرماندار جلفا از مرز جلفا

عطاپور فرماندار جلفا به منظور بازدید و سرکشی از روند صادرات و واردات کالا، ترانزیت و تردد مسافر، از  کلیه بخش‌های اقتصادی مرز جلفا به صورت سرزده بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جلفا، عطاپور فرماندار جلفا به منظور بازدید و سرکشی از روند صادرات و واردات کالا، ترانزیت و تردد مسافر، از  کلیه بخش‌های اقتصادی مرز جلفا به صورت سرزده بازدید کرد.
 عطاپور پس از بازدید از بخش های مختلف از جمله گمرک، پایانه مرزی، گیت کنترل هنگ مرزی و امور ترانزیت با عوامل مرزبانی مستقر در مرز، مسئولان گمرک و تعدادی از رانندگان گفتگو و در جریان دلایل ازدحام و ترافیک سنگین کامیون‌های ورودی و خروجی در مرز جلفا قرار گرفت.
فرماندار جلفا پس از شنیدن گزارش مرزبانی و معاون فنی گمرک جلفا، ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های نهادهای مختلف در پایانه مرزی، بر ضرورت تسهیل در تردد کامیون ها و تلاش مضاعف عوامل گمرکی تاکید کرد.
در این بازدید که تا ساعات پایانی  شب گذشته به طول انجامید؛ فرماندار شهرستان با نماینده رانندگان کامیون ها گفتگو و قول های مساعد برای تسهیل در ورود و خروج کامیون ها را داد.

طی دو ماه اخیر تردد کامیون های ترانزیتی و حامل کالاهای صادراتی به کشورهای همسایه، از مرز جلفا افزایش قابل توجهی داشته است.

پایانه مرزی جلفا در ۱۴۵ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و ارتباط زمینی کشورمان با جمهوری نخجوان با استفاده از پل احداث شده بر روی رودخانه ارس برقرار است.
  • نوشته شده
  • در شنبه 21 خرداد 1401
  • توسط مسعود هوشمند