شنبه 13 خرداد 1402
تاریخ : يکشنبه 27 آذر 1401
کد 44

در دیدار فرماندار جلفا با سرکنسول ایران در قاپان ارمنستان مطرح شد؛

ظرفیت های اقتصادی فی مابین کشورمان و جمهوری ارمنستان بیشتر مورد توجه قرار گیرد

مرتضی عابدین ورامین سرکنسول جمهوری اسلامی ایارن در شهر قاپان ارمنستان در دیدار با فرماندار شهرستان جلفا، گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای تقویت روابط کشورمان با جمهوری ارمنستان را در قاپان ارمنستان ارایه کرد.
در این دیدار که در محل فرمانداری شهرستان جلفا برگزار شد، تسهیل تردد خودروهای سنگین در مرز نوردوز و رفع مشکلات کنسولی اتباع ایرانی و ارتقای روابط اقتصادی و تجاری و توسعه همکار یهای فرهنگی متقابل و همچنین ارتقای حجم مبادلات تجاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
فرماندار جلفا در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط کشورمان با همسایگان، بر ضرورت تلاش برای توسعه روابط کشورمان با جمهوری ارمنستان و فعال سازی روابط در حوزه های مختلف را مورد تاکید قرار داد.
تسریع در استقرار دستگاه ایکس ری مسافری، احداث پس کرانه و پارکینگ پشتیبان در شهر سیه رود برای کاهش حجم ترافیک کامیون ها در محوطه پایانه و... از مسایلی بود که از سوی عطاپور فرماندار جلفا مطرح شد.
سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قاپان ارمنستان اخیرا و با حضور وزرای خارجه ایارن و ارمنستان در استان سیونیک آن جمهوری راه ادازی شده است.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 27 آذر 1401
  • توسط مسعود هوشمند