شنبه 13 خرداد 1402
تاریخ : دوشنبه 18 ارديبهشت 1402
کد 57

با اقدام جهادی فرماندار صورت گرفت؛

عملیات اجرایی پایداری تامین آب شرب روستای کم برخوردار پهناور آغاز شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان جلفا، به دنبال اقدام انقلابی و جهادی فرماندار شهرستان جلفا در تامین آب شرب روستای محروم و کم برخوردار پهناور از توابع بخش سیه رود، عملیات پایدار سازی تامین آب شرب این روستا آغاز شد.
طی جلسه ای که هفته گذشته به منظور حل مشکل روستای پهناور با حضور فرماندار شهرستان جلفا برگزار شد، نماینده عالی دولت  انقلابی برای اقدام جهادی در تامین پایدار آب شرب این روستا تاکید کرد.

عطاپور در جلسه مذکور خطاب به بخشدار سیه رود و مدیر آب و فاضلاب شهرستان اظهار داشت: ظرف مدت یک هفته باید آب شرب این روستا تامین شود و تا زمانی که این اتفاق اجرایی نشود، شایسته نیست مسئولان امر آسوده باشند.

وی که به دنبال کوتاهی مسئولان امر در اجرای طرح و تنش آبی به مدت یکسال در روستای پهناور به شدت از بی توجهی متولیان گلایه مند بود، تصریح کرد: بدون کسب تکلیف از مدیران استانی و با استفاده از امکانات شهرستان و مشارکت اهالی این طرح در اسرع وقت باید اجرایی شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان جلفا، گفت: شایسته و زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست که اهالی روستایی که نقش بسزایی در تولید محصولات باغی و کشاورزی دارند، از داشتن آب شرب سالم و پایدار محروم باشند.

عطاپور خطاب به مدیران راهداری، توزیع برق و منابع آب نیز اظهار داشت: بدون معطلی و نیاز به کسب تکلیف استانی، مجوزها و عملیات زیرساختی طرح مذکور را فراهم کنند.

به گفته بخشدار سیه رود روز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت با حرکت انقلابی و مشارکت اهالی و بسیج تمامی امکانات، عملیات اجرایی تامین پایدار آب شرب این روستا آغاز شد.

خانمرادی اظهار داشت: با روند کنونی همکاری و همراهی تمامی مسئولان تا یک هفته آتی آب شرب روستای پهناور تامین و برای همیشه مشکل کم آبی اهالی ساکن در این روستا حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: به دنبال کاهش نزولات آسمانی و خشک شدن چشمه آب تنها منبع تامین آب شرب این روستا، از یکسال گذشته اهالی این روستا با تنش آبی مواجه بودند و عدم تخصیص اعتبارات استانی مانع اجرای طرح بود.

گفتنی است روستای پهناور با ۵۵ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۱۸۰ نفر در فاصله ۸۰ کیلومتری جلفا در بخش سیه رود واقع شده است.

شغل عمده اهالی این روستا، کشاورزی و باغبانی بوده و سهم عمده ای در تامین محصول انار ارگانیک و محصولات کشاورزی بر عهده دارند.

این چندین اقدام انقلابی فرماندار شهرستان جلفا بدون توجه به ملاحظات اداری سایر سازمان ها برای تامین آب شرب مناطق شهری و روستایی است که رضایتمندی روستاییان و افکار عمومی را به دنبال داشته است.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 18 ارديبهشت 1402
  • توسط مسعود هوشمند