شنبه 13 خرداد 1402
تاریخ : سه شنبه 24 خرداد 1401
کد 43

فرماندار جلفا:

بیشتر مشکلات امروز جامعه ریشه فرهنگی دارد

فرماندار شهرستان جلفا گفت: بیشتر مشکلات امروز جامعه ریشه فرهنگی دارد از این رو تمامی حوزه‌ها باید توجه ویژه‌ای به جایگاه فرهنگ داشته باشند.
فرماندار شهرستان جلفا گفت: بیشتر مشکلات امروز جامعه ریشه فرهنگی دارد از این رو تمامی حوزه‌ها باید توجه ویژه‌ای به جایگاه فرهنگ داشته باشند.

اسمعیل عطاپور در کارگروه تخصصی، فرهنگی اجتماعی اظهار داشت: هر تغییری که انتظار داریم در جامعه اتفاق افتد باید ابتدا از خودمان شروع کنیم و این موضوع به معنی فرهنگ سازی و توجه به مفهوم فرهنگ در جامعه است.

وی با اشاره به مسایل فرهنگی و اجتماعی و جایگاه ویژه آنها، گفت: در تمامی حوزه ها به بسته های فرهنگی و اجتماعی نیاز است و در شهرستان مرزی جلفا جای خالی این موضوع به شدت احساس می شود.
عطاپور گفت: متاسفانه درصد بیشتری از معظلات اجتماعی نظیر خشونت، اعتیاد و بزهکاری و بیکاری جوانان ریشه در مسایل فرهنگی دارد.

فرماندار جلفا خاطرنشان کرد: توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی باید در همه حوزه‌ها اولویت‌ها باشد و در زمینه تدوین سند جامع فرهنگی شهرستان ها ضروری است.

عطاپور با اشاره به مهم بودن مسائل فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت: غفلت از مسائل فرهنگی و اجتماعی سبب بروز مشکلات و معضلات عدیده ای برای جامعه خواهد شد که بر همین اساس توجه به مقوله فرهنگ و اجتماع موجب شکوفایی بسترهای مناسب در این حوزه خواهد شد.

فرماندار جلفا با بیان اینکه امروز دشمنان انقلاب اسلامی همه ظرفیت‌های خود را برای تولید آسیب در بخش فرهنگی و اجتماعی به کار گرفته‌اند و نیاز به هوشیاری بیشتری از سوی مسئولین و جامعه احساس می‌شود گفت: مباحث فرهنگی و اجتماعی از مهمترین نکات مورد توجه دشمنان بوده و با راه انداختن جنگ نرم در صدد ایجاد آسیب‌های جبران ناپذیری در جامعه هستند لذا با تقویت مسائل فرهنگی و اجتماعی می‌توانیم این مقوله را به خوبی مدیریت کنیم.

وی در ادامه بیان داشت: توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی باید در تمامی حوزه‌ها از اولویت‌ها باشد و این مقوله باید از دغدغه‌های اصلی مسئولان و مدیران به ویژه فعالان این حوزه قرار گیرد.

عطاپور در خصوص فضای مجازی نیز اظهار داشت: فضای مجازی و تکنولوژی در حال تبدیل شدن به خطر و فرصت است، اگر بسترهای فرهنگی مناسب و درستی به کار گرفته شود، آن تهدید به فرصت برای جامعه تبدیل خواهد شد.

فرماندار جلفا در پایان بر برگزاری منظم جلسات کارگروه اجتماعی و فرهنگی و پیگیری مصوبات آن تاکید کرد.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 خرداد 1401
  • توسط مسعود هوشمند